Jaké povlečení Vám nabízíme?

Ložní povlečení z bavlny je velice příjemné na dotyk, patří k nejoblíbenějším druhům. Má hodně dobrých vlastností -  hřeje, dobře saje, je měkké a pružné. Co nám možná vadí, je to, že se mačká a je tedy nutné jej žehlit. Pere se na vyšší teplotu, čímž se také vylepšují hygienické vlastnosti.

Při výrobě hladkého bavlněného povlečení, je použita takzvaná plátnová vazba, která je velmy vhodná jak pro barvení, tak i tištění různých motivů, popříkladě též fototisk. Protože je jeho výroba nejsnažší, bývá také nejlevnější.

 

Krepové povlečení je také vyrobeno z bavlny, avšak zvlněná úprava látky zabraňuje přílišnému mačkání. Jeho hlavní předností, tedy kromě toho že se nemusí žehlit, je určitě zvýšená hřejivost, má dobré izolační vlastnosti i savost. Ovšem krepový povrch není každému příjemný. Nemělo by se prát při

příliš vysokých teplotách a odstřeďovat při velkých otáčkách. Krepové povlečení, je pro svou všestranost a snadnou údržbu v českých ložnicích prostě klasika.

 

Málokteré ložní povlečení je lepší  pro zimní období než  flanelové. Řadí se mezi nejlevnější luxusní varianty. Díky jemným chloupkům, za které může vyčesání kvalitní tkaniny je flanelové povlečení opravdu moc příjemný na dotek, krásně hřejivé a měkké. Vyžaduje žehlení, ale v porovnání s  klasickou bavlnou se tak rychle nepomačká. Na jeho výrobu se používá česaná bavlna vysoké kvality a snad každý z nás se do něj v zimě rád zabalí.

 

Viskóza a devadesát procent mikrovlákna -  takové je složení tohoto druhu povlečení. Má podobné vlastnosti jako bavlna, tedy vysoké absorpční schopnosti a pevná vlákna. Takové povlečení se opravdu hodí pro každého člověka -   v létě chladí a v zimě pěkně zahřeje. U mikrovlákna platí stejně jako u krepu, že nemusí být každému příjemné.

 

Satén je symbolem luxusu a elegance, která je pro moderní ložnice typická. Každému však jemné a klouzavé ložní povlečení nevyhovuje. Studené saténové povlečení, vyrobeno z polyesteru, nahradilo nyní velmi populární saténové povlečení ze 100% bavlny. Takzvaný bavlněný satén nestudí, je příjemný na dotek a pro svou jemnost a hebkost je stále oblíbenějším a žádanějším materiálem.

 

Damaškové povlečení, patří mezi jedno z nejkvalitnějších povlečení, co můžete zakoupit. Protože jako použitý materiál je 100% česaná bavlna, má všechny přednosti bavlny, jako je savost, hebkost (příjemná na dotek), prodyšnost. Co má ovšem navíc, je velká pevnost a skoro až nezničitelnost !Toho je dosáhnuto za prvé materiálem, kde se používá v podstatě ta nejlepší česaná bavlna, tak atlasovou vazbou. Samozřejmě velkou slabinou v životnosti povlečení je tisk. I když Vám nabízíme povlečení kde k tisku jsou použity reaktivní barvy, stejně za několik let dojde k jejich seprání. U damaškového povlečení ovšem toto nehrozí, protože, zde je ke vzoru použita nikoliv barva, ale vzor je vetkán. Zde lze také najít rozdíl, mezi damaškovím povlečením a povlečením Atlas grádl. U damaškového povlečení, je vetkán vzor květin, ornamentů atd. u povlečení Atlas Grádl je použit jednoduší vzor pruhů a popřípadě čtverců. Právě pro mnohem jednoduší pracnost tkaní, je toto povlečení oproti damaškovému výrazně levnější, i když mají obě naprosto stejné vlastnosti.

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek
opiště kód
antispam
     Více informací