Jaké povlečení u nás zakoupíte

Ložní povlečení z bavlny je velice příjemné na dotyk, patří k nejoblíbenějším druhům. Má hodně dobrých vlastností -  hřeje, dobře saje, je měkké a pružné. Co nám možná vadí, je to, že se mačká a je tedy nutné jej žehlit. Pere se na vyšší teplotu, čímž se také vylepšují hygienické vlastnosti.

 

Krepové povlečení je také vyrobeno z bavlny, avšak zvlněná úprava látky zabraňuje přílišnému mačkání. Jeho hlavní předností, tedy kromě toho že se nemusí žehlit, je určitě zvýšená hřejivost, má dobré izolační vlastnosti i savost. Ovšem krepový povrch není každému příjemný. Nemělo by se prát při příliš vysokých teplotách a odstřeďovat při velkých otáčkách.

 

Málokteré ložní povlečení je lepší  pro zimní období než  flanelové. Řadí se mezi nejlevnější luxusní varianty. Díky jemným chloupkům je hřejivé a měkké. Vyžaduje žehlení, ale v porovnání s  klasickou bavlnou se tak rychle nepomačká.

 

Damaškové povlečení je vyrobené z kvalitní česané příze (egyptská bavlna), která je velmi hustě tkaná. Právě díky tomu a použité atlasové vazbě, má nádherný, neodolatelný hedvábný lesk. Damašek je velmi příjemný na dotyk a snadno se udržuje. Vyznačuje se dlouhou životností a proto ho mnoho lidí, stále považuje za nejluxusnější materiál pro ložní prádlo.

 

Viskóza a devadesát procent mikrovlákna -  takové je složení tohoto druhu povlečení. Mikrovlákno, jak už je z názvu patrné, tvoří velmi malá vlákna (jemnější, než 1 tex), která jsou ještě tenčí, než přírodní hedvábí. Například bavlněné vlákno je 3x hrubší, vlna 4x. Právě z tohoto důvodu,  že se jedná o velmi hustě pletený materiál je u něho omezena prostupnost pylů a roztočů, materiál je proto velmi vhodný pro alergiky. Z funkčního hlediska má mikrovlákno podobné vlastnosti jako bavlna, tedy vysoké absorpční schopnosti a pevná vlákna. Takové povlečení se opravdu hodí pro každého člověka -   v létě chladí a v zimě pěkně zahřeje. U mikrovlákna platí stejně jako u krepu, že nemusí být každému příjemné.

 

Satén je symbolem luxusu a elegance, která je pro moderní ložnice typická. Každému však jemné a klouzavé ložní povlečení nevyhovuje. Studené saténové povlečení, vyrobeno z polyesteru, nahradilo nyní velmi populární saténové povlečení ze 100% bavlny. Takzvaný bavlněný satén nestudí, je příjemný na dotek a pro svou jemnost a hebkost je stále oblíbenějším a žádanějším materiálem.

 

 

Povlečení z mikroflanelu, patří mezi jeden z nejnovějších materiálů vhodných pro chladné počasí. Ať již se nazívá mikroflanel, nebo mikroplyš, vždy se jedná o 100% polyester, jehož vlákna jsou 3x jemnější než je tomu u přírodní bavlny. Díky tomu je povlečení na dotek tak příjemné a hebké. Vlákna jsou velmi jemné, jelikož je materiál hustě pletený, je u něho tedy omezena prostupnost pylů a roztočů. Mikroflanel je tedy velmi vhodný pro alergiky. Zásadní rozdíl mezi mikrovláknem a mikroflanelem, je v délce vlasu. Mikrovlákno je vlastně hladká plátnová vazba, kdežto mikroflanel má delší vlas (chlup) a je mnohem více hřejivý. Na omak máte opravdu pocit, že hladíte plyšového medvídka. Právě díky delšímu chlupu a velkému mnoštví jemných vláken, je mikroflanelové povlečení opravdu velmi hřejivé a pomalu vytlačuje z trhu klasický bavlněný flanel.

Potřebujete poradit ? Jaké povlečení u nás zakoupíte

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací